Pređi na sadržaj
poetry
17. 4. 2026. 1 min čitanja

Povratak

Понекад чујем звона кроз ноћ,
Тишине se као светиљке пале, daljinom Beli Anđeo poje..
Која је ура пита ме мати?
Незнана киша ноћас ме прати.
Да ли су свети пробудили ноћ,
Или се молитвом далеком отварају двери?
Ниси ти сама дјевојчице мила
Далеко неко зове кроз ноћ. Ниси то гласи чудновати
Већ те молитва мајке твоје сустиже кроз ноћ.
Од старина пред благовести сијају ноћи,
То само ријетко чују кроз хук ноћи одсјај са звијезде и молитву ноћи.
Далеко је далеко све што срцу мило је.
Још су небеса покрила ноћ, у тмини молитва одзвања чује тихо молитва тече са усана мачиних сине нек те чува драги Бог. А тамо далеко у неком другом времену ушушкано звук поје у вјеру, то знак је са неба да Господ чује и чува сву дјецу у загрљају свом..
Молим ти сја о Боже наш...

Podijeli

Komentari (0)

Ostavite komentar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Nema komentara. Budite prvi!

    Ovaj sajt koristi analitiku poštujući privatnost, kako bismo razumjeli šta čitaoci vole. Bez reklama i bez praćenja na drugim sajtovima.